Hej,

Jesteśmy zakręceni na punkcie sportu. Sport dla nas to fizyczna aktywność, jeśli się da na powietrzu. Sport to też staranie się, by za każdym razem być trochę lepszym w tym, co robimy. Choćby troszeczkę. W naszym przypadku często z użyciem wody pod różnymi postaciami - czy to śniegu, czy to lodu, czy też jeziora, rzeki, morza a nawet kałuży (skimboard).

Nazwa Stowarzyszenia pochodzi od carvingowego stylu jazdy na snowboardzie lub nartach, czyli jeździe na krawędzi snowboardu lub krawędziach nart. Latem 2013 r. Stowarzyszenie zostało powołane z myślą o trzech sprawach - organizacji zlotu karwingowego (trzeba było mieć osobowość prawną, by podpisać umowę ze stacją narciarską), stworzeniu systemu szkolenia jazdy na snowboardzie oraz otwieraniu Tatr dla freeridu.